Zbilansowana dieta

O tym, że warzywa i owoce są dla naszego organizmu źródłem cennych witamin wie chyba każdy. Nie każdy jednak ma świadomość, że produkty te powinny być spożywane przez nas aż pięć razy dziennie. Pięć porcji zarówno w formie soków, suszonych owoców (bez konserwantów) czy jako warzywa i owoce duszone w sosie własnym.

Dlaczego warto spożywać soki warzywne, owocowo-warzywne oraz owocowe? Są one dla nas źródłem cennych minerałów, witamin, które przekładają się na doskonałe źródło energii. Co więcej, świeżo wyciskane soki mają działanie oczyszczające i odchudzające – pomagają walczyć z toksynami i zbędnymi kilogramami.

Warzywa na odchudzanie

Soki warzywne to podstawa diety, której celem jest zrzucenie kilogramów. Powodem jest błonnik obecny w warzywach. Błonnik pomaga ograniczyć apetyt przez to, że zmniejsza uczucie sytości. Pijąc soki z warzyw będziemy zatem mogli wykluczyć z naszych nawyków podjadanie, które jest tak szkodliwe dla naszej smukłej figury. Ponadto, warzywa posiadają stosunkowo niewiele cukru, co czyni je nieco zdrowszymi od owoców. Warto dodać, że soki, które zamierzamy pić/pijemy powinniśmy przyrządzać samodzielnie, gdyż tylko wtedy mamy gwarancję najlepszej jakości używanych surowców.

Zdrowa dieta

Soki odchudzające

Soki, które z pewnością pomagają walczyć z naszym brzuszkiem to:

- sok szpinakowy - przyspiesza przemianę materii i ma działanie oczyszczające; obniża również poziom złego cholesterolu,

- sok z kapusty – ma działanie oczyszczające, obniża ciśnienie krwi; zalecany jest dla osób mających problemy z układem trawiennym,

- sok z ogórków – wspomaga pracę układu trawiennego i ułatwia wydalanie wody z organizmu (woda zatrzymująca się w naszym ciele jest niejednokrotnie źródłem zbędnych kilogramów),

- sok selerowy - działa oczyszczająco, korzystnie wpływa na pracę układu trawiennego.

Jeśli nie przepadamy za sokami typowo warzywnymi możemy je mieszać z owocami, jednak warto pamiętać, by wybierać te owoce, które dostarczą nam jak najmniej kalorii. Owoce, które dobrze wpływają na nasz metabolizm to m.in. grejpfruty oraz pozostałe cytrusy.

Warto dodać, że soki, które będziemy spożywać powinny być świeżo wyciskane i najlepiej – od razu spożywane. Ewentualnie, jeśli nie mamy możliwości wypicia całego napoju, możemy go przechować przez kilka godzin w lodówce.