Wybór odpowiednich owoców do wyciskania soków

Wyciskarki do soku będą dawały możliwość przygotowania soku z każdego gatunku owoców. Z niektórych sok będzie wychodził klarowny, z innych gęsty czasami nawet musowaty. Jednak każdy z nich ma sporo witamin oraz minerałów.

Sok z ananasów

Główna zaleta ananasów wynika z tego, że zawiera się w nich brom, a więc skuteczny środek przeciwzapalny, co sprawi, że w problemach ze stawami będzie można między innymi go wykorzystać. Bogate w witaminę C ananasy wzmacniać będą system odpornościowy w naszym organizmie. Można także oczekiwać ochrony przed wolnymi rodnikami, które wpływają na proces starzenia. Ananas to również źródło cennych enzymów trawiennych, dzięki którym nasz układ pokarmowy będzie funkcjonował lepiej. może również radzić sobie z zatorami w naczyniach krwionośnych, dzięki czemu łatwiejsze stanie się oczyszczanie organizmu z obumarłych komórek. Indianie już przed wiekami wykorzystywali ananasy i sok z nich jako doskonały sposób na zdrowie. dlatego nie ma się co dziwić, że obecnie również ten sok budzi tak duże zainteresowanie i jest coraz chętniej wybierany. Wiele osób zauważa, że ananasy mogą także pozytywnie działać na nasz organizm w zakresie walki z nadwagą. Okazuje się, że to co może nam zagwarantować ananas to wiele pozytywnych działań na ludzki organizm.

Sok arbuzowy

Arbuzy są bardzo cennym dostarczycielem likopenu, którego więcej będzie tylko w pomidorach. Jest to substancja, która odpowiada za ich czerwony kolor. Ostatnie badania pokazują, że są to silne antyutleniacze, które dają nam możliwość skutecznej walki z nowotworami oraz chorobami serca. Według tych wszystkich badań osoby, które stosują dietę bogatą w likopeny będą mniej narażone na zawał w stosunku do tych osób, których dieta była uboga w tym zakresie albo ich nie miała. Arbuzy to również źródło potasu a dodatkowo mogą one również gwarantować skuteczne pokonywanie pragnienia, dlatego sprawdzą się doskonale w wielu sytuacjach.

Mus z bananów

Banany będą wzmacniać układ mięśniowy oraz nasze serce. Mogą także chronić przed wyczerpaniem i zaburzeniami trawienia. Z bananów nie będzie można jednak przygotować soku, ale tylko musy.