Świeże wyciskane soki

Dwuślimakowe wyciskarki do soków to doskonała alternatywa dla wyciskarek jednoślimakowych, wyposażonych w jeden wał. Urządzenia dwuślimakowe także są wolnoobrotowe, dzięki czemu powstający sok nie ulega napowietrzeniu. Wyciskarki dwuślimakowe nie emitują także ciepła, dzięki czemu sok nie traci wartości odżywczych, przede wszystkich korzystnych dla zdrowia enzymów, witamin i soli mineralnych.

Wyciskarki dwuślimakowe, jak wynika z nazwy, wyposażone są w dwa wałki ślimakowe o takiej samej budowie. Wałki ustawione są równolegle względem siebie, nie mniej jednak zazębiają się jednocześnie, co automatycznie przekłada się na sposób pozyskiwania soku – ocierające się o siebie wałki miażdżą miąższ owoców lub warzyw, a pozyskany w ten sposób sok jest filtrowany z włókien i resztek miąższu – dopiero po tym zabiegu sok zostaje odprowadzony do specjalnego pojemnika zewnętrznego.

Konstrukcja wyciskarki

Dzięki konstrukcji dwuślimakowej pozyskiwanie soku jest efektowne i wydajne – zostaje niewielka ilość odpadów. Co ważniejsze, za pomocą przedmiotowych urządzeń można wyciskać sok z każdego rodzaju warzyw lub owoców, także z warzyw liściastych, cytrusów, owoców jagodowych oraz ziół. Pozyskany w ten sposób sok to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto zamierza stosować zdrowotną dietę terapię z wykorzystaniem soków. Wyciskarka dwuślimakowa sprawdza się przede wszystkim w przypadku osób, które stosują popularną terapię dr. Gersona, która pokazuje się skuteczna w przypadku wielu dolegliwości zdrowotnych, w tym chorób nowotworowych.

Soki z wyciskarki

Warto dodać, że istnieją modele wyposażone w dodatkowe funkcje, np. mielenie, wykonywanie domowego makaronu lub homogenizację, dzięki czemu można stworzyć smaczne i zdrowe przetwory domowe, m.in. idealne dla niemowląt musy i przeciery.

Jakie zalety posiadają wyciskarki dwuślimakowe?

Za pomocą wyciskarek dwuślimakowych można pozyskać sok najwyższej jakości, bogaty w cenne składniki odżywcze. Sok nie jest napowietrzony, można go przechowywać nawet do 72 godzin. Wyciskarki dwuślimakowe umożliwiają pozyskanie soku ze wszystkich owoców i warzyw, a także ziół, ilość uzyskanego soku jest bardzo duża.

Jakie wady posiadają wyciskarki dwuślimakowe?

Wyciskarki dwuślimakowe są wyposażone w system wolnoobrotowy, a to oznacza wolniejszą pracę wałków obrotowych, czyli dłuższy czas uzyskiwania soku. Urządzenia te są trudne w czyszczeniu i montażu, a także większe i cięższe niż wyciskarki jednoślimakowe lub sokowirówki.